Potencia

Acai Berry – názory, komentáre, cena,

Veľa superpotravín naberá na obrátkach a popularitu v dnešnej dobe. To sťažuje rozhodnúť, ktorý z nich vyskúšať ako prvý. Dobre, poďme sa rozhodnúť o niečo jednoduchšie. Ako sa o Acai Berry? Acai berry je veľmi užitočné a prospešné superfood. Acai Berry výhody sú početné. Aj tento superfood je ľahké nájsť v miestnych supermarketoch a obchodoch so zdravou výživou.

Čo je to Acai Berry?

Acai (vyslovuje ako AH-povzdych-ee) Berry je prirodzeným vínovo bobule. Rastie v trsoch na vrchole Acai paliem bežne vyskytujú v amazonských pralesov.

Je v tvare hrozna. Chuť Acai Berry je opísaný ako zmes medzi lesných plodov a čokolády. To je hlavný potrava mnohých domorodých kmeňov.

Kde sa Meno pochádza?

Legenda hovorí o Amazon indickej dievčati menom IACA (ee-ah-sah). Bola dcérou kmeňového náčelníka. Ich kmeň bol spustošený náhlym hladom. Nebolo dosť jedla pre všetkých. Ak chcete ušetriť svoj ľud, náčelník rozhodol, že všetci novorodenci, musí byť zabitý. Toto bolo, pretože tam nebolo dosť jedla pre všetkých nakŕmiť.

Čoskoro potom, IACA porodila krásnu dievčinou. Bohužiaľ, vnučka ani šéf by mohla uniknúť pochmúrnou dekrét.

IACA smútil nad stratou svojej dcéry krásne mesiace. Nemohla prestať plakať. Raz v noci, IACA počul krik dieťaťa. Ponáhľala k zvuku. Čoskoro prišla na vysokej štíhlej palmy. V hornej časti stromu, IACA mohli vidieť zhluky tmavého ovocia. V dolnej časti stromu, videla svoju dcéru na ňu čaká s otvorenou náručou.

IACA bežal smerom k videniu. Natiahla objať svoje dieťa, a ona bola prekonaná s takou radosťou. Potom zomrela šťastne pod stromom.

Druhý deň, šéf šiel hľadať svoju milovanú dcéru. Ju čoskoro našiel pod stromčekom. Mala úsmev cez tvár. Z toho, ako ona bola umiestnená, dívala sa do neba. Sledoval jej pohľad na strom a uvidel tmavo fialový ovocie.

Hlavný okamžite nariadil ovocie, ktoré majú byť zozbierané svojho ľudu. Čoskoro zistil, že šťava by mohla byť získaná z bobúľ, ktoré by uspokojiť hlad celého kmeňa.

vyhláška šéf bol čoskoro zrušený. Z vďačnosti k IACA, ovocia palmového stromu, ktorý zachránil kmeň bol známy ako Acai (IACA špalda dozadu).

S bohaté potraviny pre všetkých, kmeň rástol a rozkvital.

História Acai Berry

Tribes nájdené v povodí Amazonky boli prví, aby si Acai Berry výhody. Tieto kmene mali medicína muža a ženy, a oni verili, že Acai berry mal početné liečivé vlastnosti. Amazonskej kmene používal tento bobule ako energeticky výdatné krmivo. Oni tiež verili, že by mohol posilniť imunitný systém v boji proti infekcii, chráni srdce a ovládanie zväčšenú prostatu. Tiež zistili, že mohol robiť víno z bobúľ.

z temnoty do hlavného prúdu

Acai sa vyvinul z neznáma z dažďových lesov do miest Brazílie. Brazílčania čoskoro používal ich pridať do zdravých smoothies.

Západný svet bol predstavený na Acai berry výhod okolo roku 1900. Surfers a športové ľudia tvrdili, že zvýšila ich energetickej hladiny. Vedci potom urobil pár štúdií. Zistili, že acai bobule výhody boli skutočne veľa.

Acai Berry podlieha skaze a sa musí spotrebovať do 24 hodín. Preto sa Američania a Európania si to do šťavy alebo čaj forme miesto.

Acai Berry Nutrition Content

Acai Berry je naložený s živín. Má vlákninu, esenciálne aminokyseliny, a zdravé tuky (mononenasýtené mastné kyseliny a omega mastných kyselín). Okrem toho, že tiež obsahuje antioxidanty (polyfenoly, antokyány a vitamíny A, CE, a E), vitamíny B1, B2 a B3, elektrolyty (mangán, horčík, fosfor, draslík), stopové minerály (vápnik, meď, železo , zinok), a rastlinné steroly (kampasterolu, beta-sitosterol, sigmasterol).

Acai Berry Výhody

udržuje kardiovaskulárne zdravie

Štúdie ukazujú, že pravidelný príjem Acai berry šťavy má pozitívny vplyv na hladinu tukov v krvi a môžu chrániť srdce.

rastlinné steroly inAcai Berry pôsobí ako vazodilatanciá. Sú to látky, ktoré uvoľňujú krvné cievy. To potom znižuje krvný tlak, znižuje krvné zrazeniny (čo môže spôsobiť mŕtvice a infarktu), a zlepšuje krvný obeh a okysličenie krvi.

Veľké množstvo antioxidantov tiež pridať do Acai berry výhod. Ako? Oni eliminovať škodlivé voľné radikály, ktoré vstupujú do tela. Tieto voľné radikály sú zodpovedné za srdcové ochorenia. Okrem toho, tieto antioxidanty môžu znižovať hladinu cholesterolu v krvi tým, že odstráni určité škodlivého LDL cholesterolu od stien tepien. To potom znižuje riziko mŕtvice, aterosklerózy a infarktu.

Pomáha pri chudnutí

vysoký obsah vlákniny bobule má znižuje chuť do jedla. To je tiež možné zastaviť bodavá bolesť z hladu spojené s prejedania a priberanie na váhe. Je to príliš pomáha očistiť hrubé črevo a zlepšiť stagnujúci trávenie.

Acai Berry môže stimuluje chudnutie, a to môže tiež pomôcť udržať si zdravú váhu. To znižuje negatívne dopady vysokej diéty. Jedna štúdia ukázala, že dôveryhodný 30 dní usingAcai Berry viedlo k zníženiu celkového cholesterolu a nižšiu úroveň nalačno hladiny inzulínu a glukózy.

Používa sa ako Brain Food

Acai džús môže zvýšiť mentálne funkcie a ostrosť mysle. Acai berry má ochranné účinky, než mozgových buniek, ktoré môžu zlepšiť kognitívne funkcie. Vitamín B môže tiež prispieť k udržaniu duševné funkcie.

má vlastnosti prevencie rakoviny

Vlastnosti Acai sa zameriavajú na základné príčinu vzniku rakoviny. Tie sú škodlivé voľné radikály a zápal.

Acai Berry je vysoký obsah vitamínu C a kyseliny ellagovú. Tie môžu potláčať rast rakoviny. Publikovaná štúdie tiež zistil, že polyfenolických zlúčenín inAcai Berry zníženého rastu rakovinových buniek. Jeho fytochemikálie môže tiež zastaviť proces karcinogenézy na molekulárnej úrovni. Tento zabíja nádorových buniek, pred tým, než sa môžu množiť.

Zlepšuje zdravie pokožky

Mnoho kozmetických výrobkov obsahuje Acai olej vďaka vysokému obsahu antioxidantov. Konzumovať dostatok antioxidantov pomáha opraviť kožné bunky rýchlejšie, poskytuje viac mladistvý vzhľad.

Od dávnych čias, ľudia používali Acai buď lokálne alebo interne, aby sa zabránilo degradácii pokožky a udržiavať pokožku jemnú a zdravá. Požitie ofAcai Berry tiež poskytuje koži atraktívne žiara zvnútra. Acai olej pomáha zbaviť sa jemných liniek, tmavé škvrny, vrásky, strie, jazvy, zafarbenie a sagginess.

zvyšuje energiu

Acai Berry neobsahuje cukor. Avšak, má vysoký obsah esenciálnych mastných kyselín, ktoré sa pomaly uvoľňuje. To z neho robí ideálny potravinou pre vytrvalostné športy, ktoré považujú za energiu a vytrvalosť potrebnú robí.

Aj antioxidačné vlastnosti v Acai pomáha telu zotaviť rýchlejšie po kole namáhavého cvičenia. V môžu tiež bojovať proti únave a vyčerpaniu. Navyše toto užitočné bobule doplní telu cenné elektrolytov.

Podporuje dobré trávenie

Ďalšia z výhod bobule Acai je, že pomáha pri trávení. Acai Berry obsahuje vlastnosti detoxikačné. Tiež to má vysoký obsah diétnej vlákniny. To je tiež prírodný tráviaci čističi. Pomáha pečeň a obličky spracovanie a odstránenie odpadu a toxínov z tela.

Je to tiež skvelý prečistenie hrubého čreva. To zabraňuje hromadeniu škodlivých látok a nestrávené hmoty z pobytu v hrubom čreve, kde môžu spôsobiť zápchu a ďalšie zažívacie problémy. To preto urýchľuje črevom čas, bráni potravín z kvasiace v črevách, pretože to môže viesť plyn, nadúvanie a zápcha.

Ak trpíte LBM alebo hnačky, môže eatingAcai Berry pomôcť, ako dávajú väčší objem do odpadu a znížiť šance na hnačku.

Paulína Turošíká

Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé.
jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby.

Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov.
Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *