Acai Berry – názory, komentáre, cena, kde kúpiť

[Total:    Average: /5]

Anti-poburujúce, vysoko antioxidant potraviny udržať si zdravú, a ak ochorie, môže priviesť späť k dobrému zdraviu. Bobule určite pristane a trendy bobule okamihu s hlavnými výhodami proti starnutiu je Acai berry.

Pravdepodobne ste si všimli obchodoch so zdravou výživou teraz chrlí viac “Acai misy”, ako inokedy. Bobule všetkého druhu sú plné hodnotných protizápalových živiny: antokyanov, proanthokyanidinov, kyselina protocatechuová, prokyanidíny a epikatechín – okrem vitamínu C, vitamínu A a vlákniny. Acai berry je žiadna výnimka.

Možno viac než ktorýkoľvek iný druh ovocia, Acai Berry stali synonymom spomaľuje známky starnutia a podporu dobrého zdravia.

Niektoré štúdie ukazujú, že Acai je ešte bohatšia na ochranných antioxidanty ako brusnice, maliny, černice, jahody, čučoriedky alebo kustovnice bobule. (1) Na vrchole poskytovať mnoho antioxidantov, rovnako ako iné odrody bobúľ robiť, Acai Berry sú tiež veril pomôcť kontrolovať chuť k jedlu hormóny, zvýšiť energiu, predchádzať ochorenia srdca a pomôcť s mnohými metabolických funkcií.

Nestáva sa každý deň, že superfood naozaj chutí moc, a to je jeden z dôvodov, prečo popularita Acai je vzlietlo.

Acai Berry Nutričné ​​hodnoty

Tieto malé, hlboko fialovo sfarbené plody sú natívne do Strednej a Južnej Ameriky, najmä Brazília, kde rastie v niektorých častiach amazonského dažďového forest.Acai Berry utrpeli tradičné brazílske a amazonskej obyvateľstvo, vrátane Caboclo kmeň, s živín a kalórií za stovky rokov. (2)

V skutočnosti niektoré záznamy ukazujú, že ľudia jedli Caboclo enoughAcai Berry v určitých častiach roka, tvorí viac ako 40 percent z celkového počtu kalórií, ktoré konzumovali! Údajne boli schopní loviť a zbierať potravu pre mnoho hodín, bez toho aby sa stal hlad, únavu alebo slabý, čo mnohí z nich pripísať všetky fytoživin a vláknami boli získanie z jesť tak manyAcai Berry.

Ale Acai Berry ponúka oveľa viac než len antioxidanty – to tiež dodáva mnoho ďalších elektrolyty, stopové prvky, aminokyseliny a dokonca aj malé množstvo esenciálnych mastných kyselín. Kým tam je nejaká diskusia aboutAcai Berry pomáha predchádzať rakovine, nie je moc výskum bol hotový ukázať, je to osvedčený prínos u ľudí ešte nie. Avšak by sme očakávali, že spotrebu Acai berry pomáhajú v boji proti rakovine, rovnako ako iné bobule robiť (ako černice alebo čerešní), pretože sa zameriavajú na príčinu vzniku rakoviny, aka vysokou mierou poškodenia voľnými radikálmi a zápalu.

Acai je dodávaný s množstvom živín, vrátane:

 • Antioxidanty (antokyány, polyfenoly, vitamíny A, C a E)
 • Zdravé tuky vrátane mononenasýtené mastné kyseliny a omega mastných kyselín (vrátane omega-3, omega-6 a omega-9 a mastných kyselín, ako je kyselina linolová, kyselina palmitová a kyselina olejová)
 • Vláknina
 • Niektoré dôležité aminokyseliny
 • elektrolyty (horčík, draslík, fosfor a mangán)
 • Rastlinné steroly (B-sitosterolu, kampesterolu a sigmasterol)
 • Ostatné stopové prvky (železo, vápnik, meď a zinok)
 • vitamínov skupiny B (B1, B2 a B3)

Aj keď nemáme často počuť o rozdieloch medzi rôznymi typmi ofAcai Berry, vedeli ste, že tam sú vlastne považované za sedem rôznych druhov acai bobule?

Všetky rastú z rastliny zvanej Euterpe, čo je druh tropického, vysoké palmy, ktorý produkuje zhluky drobných plodov, ktoré sú o niečo menšie ako väčšina hrozna. Tieto vysoké stromy (tie zrelé môže vyrásť až 100 stôp vysoké) sú v súčasnej dobe zberalo viac ako inokedy v tropických častiach sveta, aby pestovatelia vyberať, suché, zachovať a dopraviť ich nutričnej nabité bobule po celom svete.

Rôzne výrobky Acai (prášky, džúsy, čaje, koktaily, atď.), Se budú líšiť, pokiaľ ide o ich presných kalórií, antioxidant hodnota, pomer tuku a obsah minerálov v závislosti na kvalite a čistote. Ako už bolo povedané, odhady ukazujú, že 100 gramov čistého Acai (čo je približne rovnaká ako jednu veľkosť porcie suchého prášku) má o: (3, 4)

 • 70-80 kalórií
 • 5-6 gramov tuku (prevažne mononenasýtené)
 • 2-3 gramov cukru
 • 3-4 gramy vlákno
 • 1-2 g proteínu
 • 130 percent DV mangánu
 • 15 percent DV vitamínu A
 • 8 percent DV meď
 • 4 percentá DV železa, thimaine, vápnika a horčíka

1. Veľmi vysoký obsah antioxidantov h4>

Niet pochýb o tom, že je celkom dlhý zoznam zdravotných výhod, ktoré sú pripočítané toAcai Berry. Väčšina z výhod dostanete jesť Acai Berry je vďaka svojej extrémne vysokým obsahom antioxidantov, čo je dôvod, prečo sa hovorí, že majú vysokú “ORAC skóre.”

ORAC znamená Oxygen Radical Absorbancia Capacity; Je to meradlo, ktoré merajú antioxidačné vlastnosti potravín. Hodnoty ORAC sú použité ku klasifikácii potraviny podľa toho, koľko antioxidantov, ktoré obsahujú na základe hmotnosti, a Acai Berry je veľmi blízko k hornej časti zoznamu.

PurpleAcai Berry skutočne dostať svoje výrazné farby v dôsledku vysokých koncentrácií niektorých pigmentových živín v nich obsiahnutých, najmä antokyanov, ktoré sa nachádzajú v mnohých červeno-fialové druhy bobuľovín. Koncentrácia antioxidantov v Acai je považovaný za 10 krát vyššia v tých červených hrozna a Acai je Odhaduje sa, že 10 až 30 násobku antokyanov než červené víno ! (5)

Antioxidanty vrátane antokyanov, obrovsky prispievajú k protizápalové, anti-aging dávky ofAcai Berry. To preto, že antioxidanty sú “voľných radikálov”, čo znamená, že pomáhajú spomaliť proces poškodením voľnými radikálmi (nazývané aj oxidačný stres), ktorý spôsobuje, že telo zhoršiť a rozvoju ochorenia v priebehu času. Acai sa zdá byť obzvlášť efektívny pri superoxidu a peroxylového upratovania; v skutočnosti, že to bolo preukázané, že najvyššie skóre akékoľvek potraviny oznámená proti peroxylového zvyšok, ako je merané pomocou kyslíkových radikálov absorbancia testov. (6)

Voľné radikály sú zodpovedné za “opotrebovanie” prisudzujeme starnutiu, a prenikajú do tela veci, ako je zlé stravovacie návyky, chemické kontaminanty, znečistenie životného prostredia a vysokým množstvom expozície UV žiareniu. Nielen, že poškodenie voľnými radikálmi, aby nás vyzerať staršie rýchlejšie tým, že poškodí našu pokožku, ale tiež prispieva k spoločnej, kostrových a svalových bolestí.

Tým, že pomáha telu zostať odolnejšie proti účinkom voľných radikálov, Acai je prospešná pre takmer všetky telesné sústavy: kardiovaskulárne, endokrinné, tráviace, neurologické, imúnna, atď. A pokiaľ ide o anti-aging účinky Acai je, dobrá veci prichádzajú v malých baleniach: Štúdie ukazujú, antioxidanty v Acai sú schopní vstúpiť do ľudských buniek v plne funkčnej podobe a vykonávať funkcie kalenie kyslíka aj pri veľmi nízkych dávkach

.

2. Podporuje zdravie pokožky h4>

Acai berry je užitočné pre prevenciu predčasných známok starnutia a pomáha pri regenerácii pokožky. Po tisícročia ľudia používali antioxidačné potraviny bohaté a bylinné liečby, vrátane acai, a to ako lokálne a vnútorne, aby sa zabránilo degradácii pokožky a udržiavať pokožku pružný a zdravý vzhľad. (07)

U ľudí, ktorí vyvíjajú vysoké hladiny oxidatívneho stresu, ich koža je často jednou z prvých vecí, ktoré ukazujú to. Tmavé škvrny, vrásky, jemné linky, sagginess a sfarbenie sú viazané na poškodenie voľnými radikálmi v koži. Mnoho ľudí tiež použiť Acai berry na sa zbaviť jaziev , strií, vrana k nohám a suchú pokožku. Konzumovať dostatok antioxidantov pomáha telo opravy poškodenej kožné bunky rýchlejšie, a preto viac mladistvý vzhľad je zachovaný.

3. Pomáha pri kognitívnych funkcií h4>

Jesť veľa potravín s antioxidantmi je prirodzený spôsob, ako zlepšiť vašu pozornosť a pamäť . Zápal a oxidačný stres sú dva hlavné základné príčiny kognitívnymi problémami, vrátane straty pamäti, demencie a ďalších psychických porúch spojených s vekom. Prostredníctvom procesu potlačenie biologickú aktivitu, ktorá degraduje bunkovú integritu, frakcia Acai vlákniny Zdá sa, že ochranný účinok než mozgových buniek, ktoré by mohli mať vplyv na zlepšených kognitívnych a motorických funkcií

Štúdie preukázali, že frakcia získané z acai obsahujú mozgovej úsporu živín, vrátane antokyanov, ako kyanidín, delfinidín, malvidin, pelargonidin a peonidin, spolu s fenoly, ako je katechín, kyselina ferulová, quercetin, resveratrol a synergických a vanilová kyseliny , (8)

Vzhľadom k tomu, že sa vypne zápalových dráh, ktoré poškodzujú nervové signály do mozgu, Acai Berry sa predpokladá, že pomôže podporiť duševných funkcií a pomôcť niekto myslieť jasnejšie, udržiavať vysokú hladinu energie a vysporiadať sa s rôznymi účinkami psychického stresu lepšie. Acai ich chráni pred škodlivými účinkami stresu, vrátane narúša hormonálnu rovnováhu a zvýšenie hladiny kortizolu, čo je dôvod, prečo niektorí zvažujú acai berry byť “ adaptogén .”

4. Možno pomôcť kontrolovať chuť k jedlu & amp; Boost Chudnutie h4>

Niektorí odborníci sa domnievajú, že Acai berry má určité chuť k jedlu-potlačenie schopností vďaka ako to ovplyvňuje rôzne hormóny, ktoré kontrolujú hladinu cukru v krvi a pocity hladu, plnosť a sýtosti. Zdá sa, že za účelom zlepšenia metabolických funkcií, ktoré pomáha telu fungovať lepšie absorbujúci živiny, poškodí potravín, odstránenie odpadu a regulácia uvoľňovanie inzulínu.

Niektoré výskumy ukazujú, že tým, že pomáha boost správne trávenie a reguláciu množstva inzulínu v krvi, Acai je prospešný pre potláčanie chute a môžu byť užitočné pri zdravom strata plánu hmotnosti . Je možné, že acai uľahčuje s rozpadom tukov a sacharidov a tiež pomáha znížiť chuť prejedať, čo je priamy spôsob, ako pomôcť zostať na zdravej telesnej hmotnosti.

5. Stimuluje trávenie h4>

Acai berry má poriadnu dávku vlákniny ponúknuť, ale zdá sa, že zlepšenie trávenia inými spôsobmi mimo ako väčšina s vysokým obsahom vlákniny potraviny . Acai berry je považovaný prírodné tráviaci čističi, pomáha pečeň a obličky na spracovanie a odstránenie odpadu a toxínov z tela.

Na vrchole jeho schopnosť pracovať ako obličky a pečeňové čistiaci prostriedok , je to tiež prírodné prečistenie hrubého čreva, čo znamená, že zabraňuje hromadeniu škodlivín a nestrávené hmoty z zostať podaná v hrubom čreve kde môžu spôsobiť zápchu a ďalšie zažívacie problémy. Zlepšením metabolizmu všeobecne, Acai Berry sú schopné zrýchliť črevné tranzitný čas, bráni potravín z kvasiace v črevách a spôsobuje nadúvanie, plynu a zápcha.

6. Ponúka ochranu pred ochorením srdca & amp; Diabetes h4>

Aj keď je známe, najlepšie pre jeho antioxidanty, Acai je tiež považovaný za protizápalové potraviny , pretože obsahuje niektoré mononenasýtené mastné kyseliny, okrem vlákniny a fytosteroly, že všetky pomáhajú podporovať kardiovaskulárne zdravie. Štúdie ukazujú, že pravidelné pitie Acai šťavy má pozitívny vplyv na hladinu tukov v krvi a môžu chrániť srdce. (9) Spotreba Acai pomáha znižovať zápal tiež, čo je jedna z hlavných príčin ischemickej choroby srdca a súvisiace s hormónmi problémami, vrátane cukrovky typu 2.

Acai je prekvapivo bohaté na mononenasýtených FAS, ako je kyselina olejová, ktorá sa nachádza v srdce zdravé extra panenského olivového oleja a pomáha použitie telo omega-3 rybí olej k zníženiu zápalu a urobiť bunkových membrán.

Malá 2011 štúdie vykonanej na Mediscus Research Center v Kalifornii skúmali účinky Acai na metabolickým syndrómom , termín používaný na opis stavu, ktorý je definovaný pomocou rôznych rizikových faktorov pre kardiovaskulárne ochorenia a / alebo cukrovky typu 2. Štúdia sa zamerala na zmeny v kyslíkových radikálov a metabolických dráh v malej skupine ľudí s nadváhou po požití 100 gramov Acai dvakrát denne po dobu jedného mesiaca.

Po ukončení merania glykémie nalačno, inzulínu, cholesterol, triglyceridy, vydychovanom (dych) metabolity oxidu dusnatého (ENO) a plazmatické hladiny pred a po štúdiu, predmety o priemerných skúsených zlepšenie hladiny glukózy nalačno a inzulínu, zníženie celkovej choleseertol a hranične významnému zníženiu hladiny LDL-cholesterolu. Výskumníci dospeli k záveru, že acai môže pomôcť s nadváhou dospelí znížiť svoje šance na experinecing srdcových ochorení a cukrovky, aj keď sú stále potrebné ďalšie štúdie na väčšom meradle. (10)

Acai Berry Vs. Goji Berry: Aký je rozdiel & amp; Ktorá je lepšia?

Ako acai a goji bobule sú superfoods jam balená s živiny, to všetko v malých baleniach. LikeAcai Berry, ktoré Goji bobule sa používa už tisícky rokov a spätne ku koreňom tradičnej čínskej medicíny.

V TMC Goji Berry je chválený pre zlepšenie vytrvalosti, sily, libida, plodnosti, zdravie srdca a dlhovekosť. Rovnako ako acai, kustovnice bobule je bohaté na vitamíny A, B1, B2, C, E, B6, plus o asi 18 esenciálne aminokyseliny, kyselina linolová, beta-karotén, 21 stopových prvkov, germánium a selén. (11)

Jednou z výhod kustovnice plodov je, že sú bez nasýtených tukov, sodíka a cholesterolu. Kým nasýtené tuky nie je problém pre väčšinu ľudí, a nie je zvyčajne predstavovať riziko, že niektorí ľudia si môžu dovoliť konzumovať menej kvôli existujúcim zdravotnom stave, aj keď suma v Acai je stále veľmi malý rovnako. Kustovnica má tiež vyššie úrovne vitamínu A , železo, vitamín C a vápnik než Acai robí, ale opäť sú krku a šije. Avšak, v prospech Acai je, kustovnica je o niečo vyšší obsah cukru a sacharidov.

Pokiaľ ide o antioxidačné koncentráciou, Acai vychádza na vrchole. Hosťujúci ofAcai Berry ORAC sa odhaduje na 102.000 v porovnaní skóre 30,000 pre plody goji. Vzhľadom k tomu, ako majú dlhú históriu vedľa mnohých výhod, prečo by nemohol aj kustovnice andAcai Berry dokopy?

Ako kúpiť & amp; UseAcai Berry doma

Jednou z najväčších prekážok, s rastie, predaja a usingAcai Berry je, že rovnako ako všetky ostatné bobúľ, ktoré sú veľmi skaze a krehký, pokiaľ ide o odolávať vysokej teplote. Acai berry sa hovorí, že kto kazí počas iba 24 hodín potom, čo si vybral, ak je to vynechané a nesuší. To sťažuje dodávatelia rast a loď freshAcai Berry, ale tiež ťažké pre výrobcov suché plody na prášok, alebo extrahovať živiny, aby doplnky, bez toho aby došlo k poškodeniu dôležitých fytochemikálie, ktoré obsahujú v tomto procese.

Vzhľadom k tomu, prírodné degradácia proces Acai sa môže stať tak rýchlo, čo má za následok mnoho z jeho najviac prospešných látok strate, za predpokladu, že žijete mimo Brazílii, potom je najlepšie kúpiť suchého práškového / Acai berry. Mnoho predajcov teraz ponúka Acai Berry v lyofilizovaných práškov, sušených repných odrezkov, mrazené džúsy a doplnkov, ktoré zachovávajú svoje cenné živiny najlepšie. Aj keď je to stále jednoduchšie nájsť čistý Acai berry prášok, môžete tiež nájsť to pridalo na koncentrované antioxidačných doplnkov alebo výpisov, ktoré používajú iné bobule, čerešne a hrozno rovnako.

Pozrite sa na acai bobule prášok v obchodoch so zdravou výživou alebo on-line, budete pravdepodobne nájsť desiatky rôznych značiek. Už zakúpené nejaké Acai Berry, a teraz hľadáte nejaké nápady, ako začať používať? Je tu asi nie je pohodlnejší spôsob, ako používať acai, než ju uchopí do smoothie. Môžete tiež ľahko vytvoriť vlastné “Acai misy” doma (typ módne raňajkách z miešaných ovocia / superfood právomoci, ktoré sú sypané müsli alebo granolového) ako Acai prášok a iné superpotraviny.

Ďalším zaujímavým spôsobom používať Acai Berry je to, ako to bolo tradične používa v dávnych amazonských kuchyniach: kombinovať s rôznymi zeleninou a zemiakmi / squash pomoci osladiť ich a priniesť ich prirodzenú chuť. Napríklad cuia je druh tradičný pokrm vyrobený pomocou varené tekvice a Acai Berry. Aj keď pravdepodobne nebude možné nájsť freshAcai Berry a ich použitie v receptoch, môžete mierne sladká omáčka alebo zálievka s použitím sušeného acai prášku pridať chuť zeleniny a zeleniny.

Existujú nejaké riziká, ktoré by ste mali vedieť o tom, kedy ide o použitie Acai Berry? Acai je bezpečné konzumovať tak dlho, kým si nie ste alergickí na ovocie a mávajú citlivosť na iné plody. Pozrite sa na vysoko kvalitné produkty, ktoré sú čisté, aby sa zabránilo náročné plnivá a ďalšie prísady, ako sú napríklad vysoké množstvo kofeínu. (12)

Podľa zvuku to, možno si myslíte, deravé gut má vplyv len na tráviaci systém, ale v skutočnosti to môže mať vplyv na ďalšie. Vzhľadom k tomu, Deravý Gut je tak bežné, a tak záhada, som ponúka zadarmo webináre o všetkých veciach deravý čriev. Kliknite tu sa dozviete viac o webináre.

About Paulína Turošíká
Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé. jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby. Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov. Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.